KONKURSAS ĮVYKO

Liepos pradžioje Katalikiškasis Prano Daunio fondas paskelbė konkursą Prano Daunio paminklui sukurti ir pastatyti. Rugpjūčio 15 d. konkursas baigėsi.

Džiugu, kad buvo sulaukta nemažai menininkų dėmesio. Iš viso konkursui pateikti šešių skulptorių darbai. Jų autoriai:

Ø  Klaudijus  Pūdymas, Klaipėda. Skulptūrą numatyta sukurti iš bronzos ir nerūdijančio plieno.

 

Ø  Marius Zavadskis, Vilnius. Skulptūrą numatyta sukurti iš pilkšvo arba rausvo granito (galimas ir bronzinis variantas).

 

Ø  Vytautas Tallat-Kelpša, Panevėžys. Skulptūrą numatyta sukurti iš raudonojo  granito.

 

Ø  Algimantas Šlapikas, Kaunas. Skulptūrą numatyta sukurti iš pilkojo granito.

 

Ø  Jonas Gencevičius, Vilnius. Skulptūrą numatyta sukurti iš bronzos.

 

Ø  Aurimas Mineikis, Radviliškis. Skulptūrą numatyta sukurti iš dekoruoto betono ir bronzinės plokštės.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems skulptoriams, pateikusiems savo darbus.

 

Konkursui pateiktus darbus ir skulptūros projektus vertins organizatoriai bei kompetentinga vertinimo komisija. Nugalėtojas bus paskelbtas 2012 m. rugsėjo mėnesį.

Taigi kauniečių neregių idėja pagerbti ir įamžinti savanorį, rašytoją, visuomenės veikėją P. Daunį – surado atgarsį visoje Lietuvoje.

Visi autoriai pateikė brandžius, įdomius, konkurso sąlygas atitinkančius darbus. Kaip ir buvo reikalaujama, visuose darbuose šalia paties P. Daunio įkomponuotas Brailio raštas, kitos gyvenime regėjimo neįgaliųjų vartojamos priemonės. Visi darbai yra ne tik reprezentatyvūs, bet ir informatyvūs.

Nuo rugpjūčio 23 d. su autorių darbais gali susipažinti visi norintys. Maketai eksponuojami Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno filiale, Savanorių pr. 204 A. Parodą galimą aplankyti iki rugsėjo 10 d. darbo dienomis, bibliotekos darbo laiku. Telefonas pasiteirauti 8 37 731 793.

Laukiame lankytojų, atsiliepimų ir minčių.

 

Grįžti į naujienų puslapį

Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: C:\Users\lile\Documents\Mano_dok\kpdf.lt\naujienos\images\rodykle1.jpg