ĮAMŽINTAS P. DAUNIO ATMINIMAS

 

Birželio 5 d. Kaune, prie aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro (Taikos g. 6A), atidengtas ir pašventintas paminklas Lietuvos savanoriui, neregių švietimo pradininkui Pranui Dauniui.

Paminklas pastatytas Katalikiškojo Prano Daunio fondo iniciatyva. Lėšas jam aukojo Lietuvos aklieji ir silpnaregiai, įvairios organizacijos, verslo įmonės. Solidžiausias sumas skyrė Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Sukurti paminklui 2012 m. buvo paskelbtas konkursas. Konkurso nugalėtoju pripažintas skulptoriaus Jono Gencevičiaus projektas. Jo sukurta skulptūra ir papuošė skverą prie Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro.

Paminklo atidengimo iškilmėse dalyvavo Vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos atstovai, Seimo narė, buvusi krašto apsaugos ministrė, Rasa Juknevičienė. Taip pat Kauno savivaldybės, Lietuvos kariuomenės, aklųjų bendruomenės atstovai. Paminklo pastatymo iniciatorių vardu kalbėjo žymiausias neregys mokslininkas vilnietis Valentinas Vytautas Toločka, pažinojęs asmeniškai Praną Daunį. Paminklą pašventino arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Atidengus paminklą, Lietuvos kariai, savanorio atminimą pagerbė ginklu – aidėjo trys dedikacinės salvės. Renginyje skambėjo kanklių muzika, kurią P. Daunys ne tik labai mėgo, bet ir pats kankliavo.

Paminklo atidengimo iškilmėse dalyvavo gausus būrys kauniečių ir svečių.

Katalikiškojo Prano Daunio fondo tarybos nariai nuoširdžiai dėkoja visiems žmonėms, įstaigoms, organizacijoms ir įmonėms moraliai ir materialiai rėmusiems Prano Daunio atminimo įamžinimą – paminklo pastatymą.

 

Siūlome pažiūrėti vaizdo reportažą ir nuotraukas:

 

http://gindia.lt/nuotaika/item/429-atidengtas-paminklas-pranui-dauniui.html

 

Grįžti į naujienų puslapį

Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: C:\Users\lile\Documents\Mano_dok\kpdf.lt\naujienos\images\rodykle1.jpg