Rugsėjo 11 d. Kaune įvyko konkurso Prano Daunio paminklui sukurti ir pastatyti vertinimo komisijos posėdis.

Iš šešių kandidatų buvo išrinktas konkurso nugalėtojas. Daugelio komisijos narių nuomone (už – 9 balsai iš 12 ), geriausiu ir labiausiai atitinkančiu konkurso sąlygas pripažintas vilniečio skulptoriaus Jono Gencevičiaus projektas.

Komisijos nariai gražiai atsiliepė ir gerai vertino visų skulptorių pateiktus projektus. Dėkojame visiems autoriams, pateikusiems savas paminklo vizijas. Vertinimo komisija konkurso nugalėtojui rekomendavo projektą dar patobulinti, labiau išgryninti ir išryškinti atskiras jo detales.

Nuo rugpjūčio 23 d. iki rugsėjo 10 d. su pateiktais projektais ir skulptūrų maketais galėjo susipažinti visi norintieji. Darbai buvo eksponuojami Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno filiale. Mačiusieji galėjo dalyvauti savotiškoje apklausoje, pareikšti savo nuomonę balsuodami. Iš 67 raštiškų atsiliepimų, kurie buvo renkami į specialią dėžutę, 30 balsų už J. Gencevičiaus projektą. Žmonių vertinimai komisijai įtakos neturėjo, bet visada malonu, kai komisijos ir darbus mačiusiųjų nuomonės sutampa arba labai neišsiskiria.

Konkursui pateiktų projektų paroda iš Kauno persikėlė į Vilnių. Norinčiuosius susipažinti kviečiame atvykti į Lietuvos aklųjų istorijos muziejų, įsikūrusį Lietuvos aklųjų bibliotekoje (Skroblų g. 10). Paroda veiks iki spalio 15 dienos. Telefonas pasiteirauti 2150615.

Paramą P. Daunio paminklui pastatyti pažadėjo Kauno miesto savivaldybė, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Laukiame ir žmonių bei organizacijų finansinės paramos. Tikime, kad paminklas PRANUI DAUNIUI Kaune tikrai bus pastatytas.

 

Grįžti į naujienų puslapį

Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: C:\Users\lile\Documents\Mano_dok\kpdf.lt\naujienos\images\rodykle1.jpg