MALDOS DIENA ANYKŠČIUOSE

 

Šių metų gegužės 25 dieną, penktadienį, Anykščiuose vyks devynioliktoji Lietuvos aklųjų maldos diena.

Prisiminsime ir pagerbsime aklųjų ir kurčiųjų švietimo pradininką Lietuvoje, lietuviškosios Brailio abėcėlės sudarytoją, rašytoją, muzikantą, aktyvų visuomenės veikėją Praną Daunį. Šių metų liepos mėnesį sukanka 50 metų, kai nebėra jo tarp mūsų. Taip pat susipažinsime su Anykščiais – 2012 m. Lietuvos kultūros sostine. 

 

Dienos programa:

 

10.30 – 11.00 – Atvykimas į Anykščius

11.00 – šv. Mišios Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

(Vilniaus g. 8).

12.00 – Vargonų muzikos koncertas ir pažintis su 2012 m. Lietuvos kultūros sostine. Pasisakymai, sveikinimai.

13.30 – 14.00 – Laisvas laikas.

14.00 – Pažintinės ekskursijos.

17.00 – Dienos renginių pabaiga. Išvykimas į namus.

 

Šiais metais yra šiokių tokių naujovių – organizuojamos pažintinės ekskursijos.

Kadangi Anykščiuose yra labai daug lankytinų vietų, tai siūlytume lankyti skirtingus muziejus. Lankytinos vietos yra suderintos su muziejininkais. Gegužės 25 d. mūsų grupėms bus atviri šie muziejai:

  1. A. Baranausko klėtelė, A. Vienuolio-Žukausko memorialinis namas-muziejus, S. Petraškos akmens tapybos paroda.   Šių 3 objektų ekskursijos trukmė – apie 1 val. Pageidautina, kad grupėje būtų apie 40 žmonių.
  2. B. Buivydaitės  memorialinis namas-muziejus. Ekskursijos trukmė – apie 30 min. Grupėje apie 25 žmones. Ši rašytoja buvo aktyvi LASS narė ir netekusi regėjimo sėkmingai kūrė.
  3. J. Biliūno sodyba-muziejus. Ekskursijos trukmė – apie 30 min. Grupėje apie 40 žmonių.
  4. Siauruko muziejus. Ekskursijos trukmė – apie 1.20 val. 40 žmonių grupei vienas gidas. Galima organizuoti dvi grupes ir kviesti antrą gidą.
  5. Arklio muziejus. Ekskursijos trukmė – apie 1.20 val. Grupėje apie 40 žmonių.
  6. Sakralinio meno centro muziejus. Ekskursijos trukmė – apie 1 val. Grupėje apie 40 žmonių. Galima organizuoti dvi grupes ir kviesti antrą gidą.

 

Dėmesio!

Maldininkams daugelio muziejų lankymas nemokamas. Tačiau už gido paslaugas kiekviena grupė turės sumokėti po 20 Lt. Sakralinio meno centro muziejus – iš kiekvieno ekskursanto ima po 1 Lt. Prašytume, kad kiekvienos grupės vadovas pinigus suriktų iš anksto ir prieš ekskursijos pradžią sumokėtų muziejuje. Taip taupytume savo ir kitų žmonių laiką. Kiekviena grupė į pasirinktą muziejų nuvyksta savarankiškai. Atvykstantiems nedidelėmis grupėmis (mikroautobusais) siūlome susijungti į didesnes grupes (iki 30 ar 40 žmonių) ir lankyti objektus kartu.

Kaip ir kasmet, prašytume LASS regionų vadovų pateikti atvykstančių delegacijų sąrašą su atvykstančiųjų skaičiumi ir norimus lankyti muziejus. Jeigu kuri nors grupė nori lankyti kitus objektus, kurie neišvardyti, tai mielai prašome tą daryti savarankiškai, tik informuokite, kad į pasiūlytus muziejus jūs nevyksite.    

Maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti akluosius, silpnaregius ir jų bičiulius.
Iki greito susitikimų Anykščiuose!

 

Renginio organizatoriai ir rėmėjai:

 

Katalikiškasis Prano Daunio fondas

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

 

KPDF taryba

 

Grįžti į naujienų puslapį

Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: C:\Users\lile\Documents\Mano_dok\kpdf.lt\naujienos\images\rodykle1.jpg