2013 m. rugsėjo 26 d. įvyko Katalikiškojo Prano Daunio fondo tarybos posėdis. Jame aptarti įvairūs klausimai, priimti sprendimai, daugiausia diskutuota ir kalbėta buvo apie projektą Prano Daunio paminklui statyti.

P. Daunio paminklo pastatymo darbai šiuo metu yra pagrindinis Fondo tarybos rūpestis. Posėdyje dalyvavęs skulptorius Jonas Gencevičius pristatė nuveiktus darbus, informavo, kad paminklinės skulptūros kūrimo pirmasis etapas jau baigtas, papasakojo apie tolesnę darbų eigą. Autorius užtikrino, kad per mėnesį bus išlieta bronzinė skulptūra. Pasidžiaugė, kad jo dirbtuvėje apsilankę Fondo atstovai gerai įvertino natūralaus dydžio skulptūros maketą.

Posėdyje buvo pateiktos ir aptartos numatomos skulptūros ir skvero prie Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro (Taikos pr. 6 A) įrengimo sąnaudos: architektūrinio projekto paruošimas – 4 tūkstančiai litų, bronzinės skulptūros sukūrimas ir pastatymas – 75 tūkstančiai litų, Brailio rašto akmenėlių tako įrengimas – 15 tūkstančių litų, informacinio stendo įrengimas – 6 tūkstančiai litų. Pasidžiaugta, kad skveras, kuriame bus pastatytas paminklas, jau baigiamas įrengti. Šiuos darbus geranoriškai finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Tam ji skyrė 50 tūkstančių litų. Teritorijos prie Ugdymo centro tvarkymo darbams užbaigti lėšų žada skirti Kauno miesto Žaliakalnio seniūnija.

Aptarta paminklo atidengimo data ir scenarijus. Paminklo atidengimo iškilmes numatoma surengti ne žiemos metu, kaip buvo svarstoma iš pradžių, bet 2014 metų pavasarį.

Taip pat aptarta lėšų kaupimo akcija „Prano Daunio paminklas“. Pasidžiaugta, kad jau surinkta nemaža suma pinigų. Tačiau projektui įgyvendinti dar reikia maždaug 30 tūkstančių litų.

                

Posėdžio metu aptartas ir 2014 m. Fondo veiklos planas.

Nutarta: 2014 metų Aklųjų maldos dieną surengti Pivašiūnuose (Alytaus raj.).

KPDF sekretorė J. Jautakienė


Grįžti į naujienų puslapį

Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: Aprašas: C:\Users\lile\Documents\Mano_dok\kpdf.lt\naujienos\images\rodykle1.jpg