Kauno miesto savivaldybės informacija (2013 09 17)

 

Aklųjų ir kurčiųjų švietimo pradininko, lietuviškosios Brailio abėcėlės sudarytojo Prano Daunio atminimas bus įamžintas natūralaus dydžio bronzine skulptūra, iškilsiančia greta jo vardu pavadinto aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro esančiame skvere.

 

Kauno miesto savivaldybė įsipareigojo sutvarkyti būsimo paminklo aplinką, tam iš miesto biudžeto buvo skirta 50 tūkst. Lt. Šalia Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro esančiame skverelyje šiuo metu klojamos trinkelės, jau pastatyti tvoros stulpeliai, išlieti gilūs poliniai pamatai. Pasak darbus vykdančios bendrovės „Ekodora" direktoriaus Valdo Indrulionio, iki šio mėnesio pabaigos planuojama baigti visus aplinkos tvarkymo darbu2s.

 

Paminklo P. Dauniui sukūrimo konkursui buvo pateikti šešių skulptorių darbai. Nugalėtoju išrinktas Jono Gencevičiaus iš Vilniaus pasiūlymas. Birželio mėnesį su paminklo skulptoriumi pasirašyta autorinio darbo sutartis.

„Jau turime nulipdytą molinę skulptūrą, netrukus prasidės ir bronzinės gamyba. Taip pat greta paminklo įrengsime kompoziciją iš granitinių plokščių, lauko riedulių, kuri simbolizuos Brailio raštą. Jeigu neatsiras papildomų kliūčių, darbai bus baigti šį mėnesį", - teigė architektas Laimis Kaziukonis.

Minint Aklųjų švietimo metus, Katalikiškasis P. Daunio fondas inicijavo Lietuvos savanorio, aklųjų ir kurčųjų švietimo pradininko įamžinimo darbus.

 

Parengta pagal - www.kaunas.lt                   

 

Grįžti į naujienų puslapį

Aprašas: Aprašas: C:\Users\lile\Documents\Mano_dok\kpdf.lt\naujienos\images\rodykle1.jpg